Rangnick dëshiron drejtimin e një klubi të Ligës Premier

01 Gusht 2020

Ralf Rangnick thuhet se ka lënë Red Bullin dhe e hodhi poshtë Milanin sepse ai dëshiron kontroll të plotë, duke besuar se një klub i Ligës Premier mund t’i besojë atij pozitën.

Rangnick kishte qenë në negociata të avancuara me muaj të tërë me kuqezinjtë, por papritur gjithçka dështoi.

Pas kësaj, Milani nënshkroi rinovimin e kontratës me trajnerin aktual Stefano Pioli në vend të tij me një kontratë dyvjeçare.

Lexo po ashtu: Vjen edhe konfirmimi nga agjenti: Rangnick nuk do të shkojë te Milani, nuk është momenti i duhur për bashkëpunim

Sidoqoftë, Rangnick gjithashtu la zyrtarisht rolin e tij si kreu i zbulimit dhe futbollit në Red Bull të premten, vetëm disa javë pasi nënshkroi një marrëveshje të re.

Sipas Calciomercato.com, arsyeja për të dyja këto vendime është e njëjta gjë: gjermani dëshiron një klub ku ai mund të ketë kontroll të plotë mbi strategjinë e transferimeve dhe taktikave.

E vetmja skuadër ku ai beson se mund të marrë atë lloj fuqie është në Ligën Premier te Manchester United.

Është e padëgjuar në Itali që drejtori sportiv dhe trajneri të jenë në thelb i njëjti person, ndërsa në Angli ka më shumë raste dhe këta cilësohen si menaxher. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com