Rashica e fillon mbarë sezonin e ri, shënon gol te Werder Bremeni

10 Gusht 2019

Milot Rashica e ka filluar mbarë sezonin e ri në Gjermani, pasi ka shënuar gol te Werder Bremeni në kuadër të DFB Pokal.

Anësori i Përfaqësueses së Kosovës ka arritur ta shënoi golin e parë te skuadra gjermane për sezonin e ri në përballjen ndaj SV Atlas Delmenhorst.

Ylli i Werder Bremenit shënoi golin në minutën e 37-të, pas asistimit që mori nga Christian Gross.

⏱ 37. Min

🚀 stellt den alten Abstand wieder her! #Groß lupft ihn in den Strafraum und @milotrashica feuert die Kugel in die Maschen!💪

⚽️ 1:3 #svasvw pic.twitter.com/rO1JgKMmkA

— SV Werder Bremen (@werderbremen) August 10, 2019

Skuadra nga Bundesliga aktualisht është duke fituar 4-1 ndaj kundërshtarit të tyre në Kupën e Gjermanisë.

Golat për Werderin i shënuan, Yuya Osako (10’), Niklas Moisander (19’) dhe Davy Klaassen (40’), ndërsa kundërshtarët shënuan me anë të Schmidt (30’). /Telegrafi/

www.telegrafi.com