Rashica falënderon tifozët e Werderit

18 Maj 2019

Werder Bremeni e ka fituar ndeshjen e fundit për sezonin 2018/2019 në Bundesliga, duke e mposhtur RasenBallsport Leipzig me rezultat 2-1.

Milot Rashica e shënoi golin parë për Werderin, të cilin e realizoi nga pika e bardhë në minutën e 35-të, e që i siguroi skuadrës së tij një pushim të qetë pas pjesës së parë.

Pjesa e dytë filloi më keq për skuadrën e yllit shqiptar, pasi RB Leipzig arriti ta barazonte rezultatin (1-1), me golin e shënuar nga Nordi Mukiele (86’).

Closing the season with a win is always satisfying. It was an intensive periode with some great games Thanks to the whole #Werder Family for your unbelievable support! Your were great ???? #grünweiß #werder ? pic.twitter.com/K3DFIku2O4

— Milotrashica (@milotrashica) May 18, 2019

Por, Werderi ishte më kërkues deri në fund, duke arritur ta rikthejë epërsinë ndaj mysafirëve, pasi Claudio Pizarro realizoi në minutën e 88-të.

Milot Rashica i ka falënderuar tifozët e Bremenit për përkrahjen e dhënë në këtë sezon, edhe pse nuk arritën të futeshin në Ligën e Evropës për një pikë, pasi përfunduan në vendin e tetë me 53 pikë, një më pak se Eintracht Frankfurti.

Lexo po ashtu: Të gjitha lajmet nga Milot Rashica

“Ta përfundosh sezonin me fitore është gjithmonë kënaqësi. Ishte një periudhë intensive me disa ndeshje të mrekullueshme. Falënderime për familjen e madhe të Werderit dhe përkrahjen e fuqishme! Ishit të mrekullueshëm”, ka shkruar ylli i Përfaqësueses së Kosovës në rrjetet sociale. /Telegrafi/