Rashica flet pas dy golave të shënuar ndaj Schalkes: I lumtur për golat dhe fitoren

09 Mars 2019

Milot Rashica është shprehur shumë i lumtur me dy golat e shënuar në fitoren e Werder Bremen.

Skuadra bardh e gjelbër arriti të rikthehet te fitoret pas tri ndeshjeve ku luajti baraz.

Bremen para tifozëve të vet mposhti Schalke 04 me rezultat 4-2, ku dy gola u realizuan nga reprezentuesi kosovar.

“Jam shumë i lumtur për golat e shënuar, por edhe për fitoren dhe pikët që morëm. Unë tentoj çdo ndeshje, çdo stërvitje të jap më të mirën nga vetja”, u shpreh Rashica pas ndeshjes.

🗣️ Trotz Rückstand nicht von der Spielidee abbringen lassen. Das war der Tenor nach #svws04.

Alle Stimmen 👉 https://t.co/G0P4PQ3Gzu#Werder pic.twitter.com/QbQjqBb8AS

— SV Werder Bremen (@werderbremen) March 8, 2019

“Pas tri barazimeve radhazi, kjo ishte ndeshje shumë e rëndësishme dhe mirë që ia dolëm”.

Javën e ardhshme Bremenin e pret një takim edhe më i vështirë pasi luan përballë Bayer Leverkusenit.

Do të jetë një ndeshje e luftuar shumë pasi që të dyja skuadrat synojnë daljen në Evropë.

“Ndaj Leverkusenit do të jetë ndeshje e vështirë, por në çdo takim hyjmë për të marrë tri pikë dhe shpresojmë të kthemi në shtëpi me pikët e plota”, u shpreh Rashica.

Pas 25 ndeshjeve në Bundesliga këtë edicion, Werder Bremen zë pozitën e tetë në tabelë me 36 pikë të grumbulluara. /Telegrafi/

www.telegrafi.com