Rashica luan 85 minuta, Werderi merr barazim në shtëpi

26 Maj 2020

Milot Rashica me Werder Bremenin e tij ka arritur të marr një barazim me shumë vlera ndaj Borussia Moenchengladbach (0-0).

Futbollisti ynë ishte prej më të mirëve në fushë, duke luajtur për 85 minuta e ku shpesh rrezikoi portën.

Dy rastet më të mira shqiptari i kishte në minutat 51 dhe 55 por portieri Jann Sommer ishte në vend.

⏱️ 85′

Nails bitten, heart in mouth, edge of seat.

5️⃣ to go 😶

⚽ 0-0 #SVWBMG pic.twitter.com/JJaoB88sRH

— SV Werder Bremen EN (@werderbremen_en) May 26, 2020

Werder ka mundur të fitojë takimin sikurse Davie Selke të shënonte në fundin e takimit, kur ishte i vetëm me portierin Sommer.

Werder Bremen ka 22 pikë, dy pikë më pak se Fortuna Dusseldorf që mban vendin e 16-të që dërgon në play-off. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com