Rashica: Pranvera shumë e mirë për mua, duhet t'i fitojmë dy ndeshjet e fundit

09 Maj 2019

Milot Rashica së bashku me trajnerin Florian Kohfeldt janë paraqitur në konferencë për shtyp para ndeshjes të fundjavës kundër Hoffenheimit.

Skuadra e yllit të Kosovës është në pozitën e nëntë dhe pesë pikë larg vendit të shtatë që dërgon në Ligën e Evropës.

Rashica ka folur për formën e tij me skuadrën duke vlerësuar lartë paraqitjet e tij.

?️ #Kohfeldt:

"The CL games this week showed that you can't take anything for granted. You have to believe in your goals and be fully convinced.

"TSG still have their own goals. It's also Nagelsmann's last home game. They can't do anything but give their all."#TSGSVW pic.twitter.com/LYFpY5OUyH

— SV Werder Bremen EN (@werderbremen_en) May 9, 2019

“Unë kam luajtur më shumë në rrethin e dytë të garave. Kjo ishte shumë e rëndësishme për mua, por tani ka të bëjë me fitimin e dy ndeshjeve të fundit”.

“Unë gjithmonë punoj shumë në stërvitje dhe në ndeshje”.

“Ndonjëherë gjërat nuk ndodhin si di dëshironi, por ka qenë një sezon i mirë për mua”, ka thënë Rashica. /Telegrafi/ 

www.telegrafi.com