Rashica zbulon sekretin e golave spektakolar: Gjuaj shpesh ashtu, pa provuar nuk shënon

01 NĂ«ntor 2019

Milot Rashica ka arritur të shënojë edhe në Kupën e Gjermanisë ndaj Heidenheim, në fitoren e Werder Bremen 4-1.  

Goli i tij është përfolur shumë, pasi ishte i bukur, ndërsa vushtrriasi e ka shpjeguar se ai provon shpesh goditje të tilla.

“UnĂ« kam shĂ«nuar gola si ky edhe mĂ« parĂ«, kjo Ă«shtĂ« ajo pĂ«r tĂ« cilĂ«n unĂ« jam i aftĂ«”, ka thĂ«nĂ« Milot Rashica.

“MĂ« pĂ«lqen tĂ« gjuaj nga ai pozicion. PashĂ« hapĂ«sirĂ«n dhe pastaj gjuajta. NĂ«se nuk provoni, nuk mund tĂ« shĂ«noni”, tha Rashica.

Lexo po ashtu: Werder Bremen ia rendit yllit tĂ« KosovĂ«s rekordet qĂ« i ka arritur me klubin: ËshtĂ« bota e Milot RashicĂ«s, ne po jetojmĂ« nĂ« tĂ«

Këtë herë ai e kishte goditur topin me këmbën e tij të djathtë më të fortë, por ai mund ta bëjë këtë edhe me të majtën.

Rashica kishte shënuar tetë gola në 16 ndeshje të Bundesligës për Werder Bremenin sezonin e shkuar, plus tre gola në tri ndeshje të kupës.

“Pas çdo ndeshje ndjehem mĂ« mirĂ«. Ishte e vĂ«shtirĂ« tĂ« mbetesha jashtĂ« kaq gjatĂ« pĂ«r shkak tĂ« dĂ«mtimit, por po pĂ«rmirĂ«sohem çdo javĂ«. Shpresoj tĂ« jem nĂ« gjendje tĂ« vazhdoj tĂ« pĂ«rmirĂ«sohem”, ka thĂ«nĂ« Rashica. /Telegrafi/

www.telegrafi.com