RB Leipzig – Bayern Munich, formacionet zyrtare

11 Maj 2019

Bayern Munich do të jetë mysafir i RB Leipzig në javën e 33-të në Bundesliga.

Kampionët në fuqi të Gjermanisë në rast fitoreje do të mbronin titullin e kampionit.

Ndërkohë RB Leipzig ka siguruar pozitën e tretë dhe pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve për edicionin e ardhshëm.

? #RBLFCB pic.twitter.com/WTeeArF0tv

— FC Bayern München (@FCBayern) May 11, 2019

Vendasit synojnë që ta prishin festën e bavarezëve, të cilëve mund t’i mjaftojë edhe një barazim në rast se Dortmund humb për ta festuar titullin.

Dy trajnerët tanimë kanë publikuar edhe formacionet zyrtare për këtë takim.

Formacionet zyrtare:

Unsere Start-1⃣1⃣ für das ?-Spiel und ? #HeimspielFinale:

1⃣ Gulácsi
4⃣ Orban (C)
6⃣ Konaté
7⃣ Sabitzer
9⃣ Poulsen
? Forsberg
1⃣1⃣ Werner
1⃣6⃣ Klostermann
2⃣3⃣ Halstenberg
2⃣7⃣ Laimer
3⃣1⃣ Demme#RBLFCB #Bundesliga pic.twitter.com/5tjRIoCvsX

— RB Leipzig (@DieRotenBullen) May 11, 2019

RB Leipzig:Gulacsi, Orban, Konate, Klostermann, Halsternberg, Laimer, Demme, Sabitzer, Poulsen, Forsberg, Werner.

Unsere Aufstellung ? @DieRotenBullen #RBLFCB pic.twitter.com/piPf0JALgM

— FC Bayern München (@FCBayern) May 11, 2019

Bayern Munich: Ulreich, Kimmich, Sule, Hummels, Alaba, Thiago, Goretzka, Gnabry, Muller, Coman, Lewandowski. /Telegrafi/

www.telegrafi.com