Reagimi i Igli Tares në lidhje me bastet sportive: Gazetari gabohet

07 Qershor 2021

Sot mediat italiane shkruanin pĂ«r njĂ« pĂ«rfshirje tĂ« Igli Tares nĂ« kompani bastesh sportive. Drejtori sportiv i Lazios, sipas “Report” nĂ« televizionin Rai 3, pretendohet se ka lidhje nĂ« mbi 400 pika bastesh (Top Bast) nĂ« ShqipĂ«ri, si njĂ« pronar i fshehur.

PĂ«rmbajtja e hetimit nga La Repubblica ishte quajtur “Futboll, klan dhe biznes”. Hijet shqiptare tĂ« Tares te Lazio”. NĂ« lidhje me kĂ«to akuza tĂ« ditĂ«s sĂ« sotme, ka ardhur reagimi i parĂ« i shqiptarit.

Tare nëpërmjet avokatëve të tij i ka quajtur akuzat të pabaza dhe se asnjëherë as ai as i vëllai nuk janë përfshirë në këto veprimtari.

“Absolutisht i palidhur me kompaninĂ« shqiptare tĂ« basteve Top Bast, nĂ« lidhje me tĂ« cilĂ«n, si vĂ«llai i tij Genti, ai nuk ka interes tĂ« drejtpĂ«rdrejtĂ« ose tĂ« tĂ«rthortĂ«. Teza e mbĂ«shtetur nga gazetari dhe e atribuar prej tij dokumenteve hetimore Ă«shtĂ« thjesht e gabuar, sipas sĂ« cilĂ«s  “kompania u pĂ«rket vĂ«llezĂ«rve Genti dhe Igli Tare”. 

Në mënyrë të ngjashme, Igli Tare e deklaron veten të palidhur me operacionin e përshkruar nga gazetari si një përpjekje nga klani Martiradonna për të blerë këtë kompani bastesh; mosfunksionimi i të cilave injoron çdo informacion.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com

ulaƟ utku bozdoğan
ulaƟ utku bozdoğan astrolog
ulaƟ utku bozdoğan