Reagimi i Rashicës pasi Werderi e siguroi qëndrimin në Bundesliga

07 Korrik 2020

Werder Bremeni e ka siguruar qëndrimin në elitën e futbollit gjerman duke u treguar skuadër më e mirë se Heidenhiemi në ‘play-off’.

Në ndeshjen si vendas në Weser Stadium, ekipi ku luan Milot Rashica barazoi pa gola, ndërsa në takimin si mysafir në stadiumin Voith Arena barazuan 2-2 dhe kështu siguruan qëndrimin në Bundesliga falë golave në udhëtim.

Natyrisht se këtij suksesi i është gëzuar edhe anësori i Kosovës, i cili ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale.

View this post on Instagram

WE. MADE. IT! 🔥 #Klassenerhalt @werderbremen 💚

A post shared by MILOT RASHICA (@milotrashica7) on Jul 6, 2020 at 2:25pm PDT

24-vjeçari e ka publikuar një fotografi të skuadrës së Werderit në zhveshtore me përshkrimin: “Ia dolëm”.

Lexo po ashtu: Werder Bremeni qëndron në Bundesliga edhe pse barazoi ndaj Heidenhiemit

Rashica, i cili i ka shënuar tetë gola dhe i ka dhuruar pesë asistime për Bremenin në sezonin që lamë pas, pritet ta vazhdojë karrierën diku tjetër nga edicioni i ardhshëm. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com