Reagon klubi i Lincolnit: Ndeshja me Prishtinën u anulua nga UEFA, presim vendimin

22 Gusht 2020

Klubin nga Gjibraltari, Lincoln Red Imps, ka reaguar zyrtarisht pas ndeshjes mes tyre dhe Prishtinës është shtyrë për herë të dytë brenda katër ditësh.

Në herën e parë, Prishtina kishte udhëtuar me një staf prej 40 personash, ku tetë futbollistë dolën pozitiv.

UEFA ua mundësoi edhe njëherë që kjo ndeshje të zhvillohej, ndërsa klubi ynë mblodhi një ekip nga klubet e Superligës.

Edhe në herë e dytë, tetë lojtarë dolën pozitiv, ndërsa ndeshja u anulua.

Kundërshtari i Prishtinës për këtë takim Lincoln Red Imps ka reaguar në faqen zyrtare të klubit, duke thënë se vendimi për anulim u morë nga UEFA, duke qenë e kundërta e asaj çfarë ka thënë Prishtina.

Lexo po ashtu: FC Prishtina tregon kronologjinë e ngjarjeve në Gjibraltar: Kishim dhjetë futbollistë dhe një që kishte kaluar COVID-19, do të testohemi në Shkup ose Tiranë

“Ne mund tĂ« konfirmojmĂ« se UEFA anuloi ndeshjen e sotme tĂ« planifikuar tĂ« UEFA Europa League mes nesh dhe FC PrishtinĂ«s”.

Çështja tani Ă«shtĂ« dĂ«rguar nĂ« Organin e Kontrollit, EtikĂ«s dhe DisiplinĂ«s tĂ« UEFA-s qĂ« ata tĂ« marrin njĂ« vendim pĂ«rfundimtar se si tĂ« zgjidhet situata. Klubi pret me durim vendimin e tyre”, thuhet nĂ« njoftim.

UEFA pritet të marr vendim për këtë takim që u rikthye në telenovelë. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com

ulaƟ utku bozdoğan
ulaƟ utku bozdoğan astrolog
ulaƟ utku bozdoğan