Real Madrid – Leganes, formacionet zyrtare

09 Janar 2019

Real Madridi e pret Leganesin nĂ« ‘Santiago Bernabeu’ pĂ«r tĂ« zhvilluar ndeshjen e parĂ« tĂ« raundit tĂ« katĂ«r tĂ« KupĂ«s sĂ« Mbretit.

Pas dy ndeshjeve pa fitore në La Liga në vitin 2019, kampionët e Evropës janë në kërkim të rezultatit pozitiv, dhe këtë do të tentojnë ta bëjnë ndaj Leganes.

Ndeshja mes Real Madridit dhe Leganes fillon nga ora 21:30 nĂ« ‘Santiago Bernabeu’.

Për këtë takim trajneri Santiago Solari ka zgjedhur pothuajse më të mirët.

Sergio Ramos është në mbrojtje me Nachon.

Në mesfushë luajnë emra si Casemiro, Ceballos e Valverde.

Sulmi i besohet Karim Benzemas. /Telegrafi/

Real Madrid: Keylor Navas; Alvaro Odriozola, Nacho, Sergio Ramos, Sergio Reguilon; Dani Ceballos, Casemiro, Fede Valverde; Lucas Vazquez, Karim Benzema, Vinicius.

Leganes:

?ALINEACIÓN I Estos son los valientes pepineros que defenderĂĄn en la noche de hoy el sueño de una ciudad #RealMadridLeganĂ©s #CopaDelRey #VamosLega pic.twitter.com/aw7aIM8wVL

— C.D. LeganĂ©s (@CDLeganes) January 9, 2019

www.telegrafi.com