Real Madridi kalon fazĂ«n e grupeve me fitore – triumfon ndaj Club Brugges

12 Dhjetor 2019

Real Madridi ka fituar më shumë vështirësi ndaj Club Brugges, por që nuk e kishte presionin e kualifikimit në 1/16 e finales.

Los Blancos e kishin siguruar më herët  kalimin në fazën e eliminimit direkt, por që e fituan këtë takim me rezultat 3-1.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, por në të dytën u shënuan tri golat.

📾 ¡Así marcaba @RodrygoGoes el primer tanto de los nuestros!#RMUCL pic.twitter.com/fcjcoSF4sT

— Real Madrid C.F.âšœ (@realmadrid) December 11, 2019

Rodrygo Goes e shënoi golin e parë të takimit në minutën e 53-të me asistimi e Alvaro Odriozolas.

MirĂ«po, vendasit i barazuan shifrat nĂ« 1-1 me golin e Hans Vanaken (55’), qĂ« u shĂ«rbye mjaftĂ« mirĂ« nga Emmanuel Dennis.

Dame un primer plano del protagonista… ☝ @viniciusjr #RMUCL | #HalaMadrid pic.twitter.com/QuekPPc6Jn

— Real Madrid C.F.âšœ (@realmadrid) December 11, 2019

Vinicius Junior ishte ai që e riktheu epërsinë e madrilenëve në minutën e 64-të, me një asistim të bashkëkombësit të tij që e shënoi golin e parë.

Skuadra e Zinedine Zidanes shënoi edhe golin e tretë në këtë ballafaqim me anë të Luka Modricit (90+1) me një asistim të bukur nga Casemiro.

Real Madridi ka përfunduar në vendin e dytë në Grupi A me 11 pikë të arkëtuara, PS-ja si lider me 16, Club Brugge me tri dhe Galatasaray me dy sosh. /Telegrafi/

www.telegrafi.com