Real Madridi ndalet në Bernabeu nga Valladolidi

24 Gusht 2019

Real Madridi nuk ka arritur më shumë se një barazim 1-1 ndaj Real Valladolidit në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë në La Liga.

Skuadra e Zinedine Zidane ka marr edhe fitoren e dytë në këtë fillim të kampionatit pasi e ka mposhtur Valladolidin në Santiago Bernabeu.

Pjesa e parë e ndeshjes u dominua e gjitha nga Mbretërit, por edhe përkundër rasteve të shumta nuk arritën ta tundin rrjetën.

Në pjesën e dytë u zhvillua lojë më e barabartë dhe përveç rasteve të krijuara, të dyja skuadrat arritën të shënojnë nga një gol.

Benzema duke festuar golin (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)

Të parët në epërsi kaluan vendasit me anë të Karim Benzemas, i cili shënoi një gol të bukur në minutën e 82-të për 1-0 pas asistimit të Raphael Varanes.

Mysafirët arritën të gjejnë shpejt golin e barazimit me anë të Sergio Guardiola, i cili shënoi në minutën e 88-të për 1-1 dhe vulosi rezultatin përfundimtar të ndeshjes.

➕1⃣ ÂĄFinal! El Real Valladolid suma un punto en el BernabĂ©u y acumula cuatro en las dos primeras jornadas. El prĂłximo sĂĄbado, ante el Levante en Valencia. pic.twitter.com/o25HhdI4eX

— Real Valladolid C.F. (@realvalladolid) August 24, 2019

Pas këtij barazimi, Reali e sheh veten në pozitën e parë me katër pikë, ndërsa Valladolidi një pozitë më poshtë me po aq pikë.

Në ndeshjen e radhës, Los Blancos luajnë në udhëtim te Villarreali, ndërsa Valldolidi udhëton te Levante. /Telegrafi/

Varane assist. Benzema world class finish. French connection đŸ‡«đŸ‡· pic.twitter.com/okLYXKStOp

— Andres (@MiIitao) August 24, 2019

89 ' GOL
Guardiola
Real Madrid 1 – 1 GOAL Valladolid pic.twitter.com/bVZZOPGRTp

— VIP Sports TV (@VipSportsTV) August 24, 2019

www.telegrafi.com