Reali i fiksuar pas Neymar, kostoja e çmendur e operacionit

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
12 Janar 2018 12:20
Por pengesa PSG është mjaft e lartë

Real Madridi është i fiksuar pas brazilianit Neymar. “Galaktikët” e shikojnë sulmuesin si njeriun i cili do ta fuqizonte së tepërmi skuadrën, gjithashtu do t’i sillte përfitime nga ana ekonomike.

Braziliani do të ishte një investim i mirë për sezonet në vazhdim.  

Por sipas gazetës sportive spanjolle “Marca” nuk ka për të qenë e lehtë arritja e marrëveshjes.

Kostoja totale e operacionit do të shkojë në 400 milionë euro. Për më tepër që si fillim duhet që të bindet PSG-ja dhe presidenti Al Khelaifi, i cili nuk joshet shumë nga paratë pavarësisht ofertave dhe aktualisht nuk ka ndërmend që ta shesë yllin ekipit.

Kështu, bisedimet Real-PSG kanë për të qenë të komplikuara.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike