Reali ka shprehur interesim për Declan Rice

15 Prill 2019

Ish-mbrojtësi i West Ham Unitedit, Scott Minto, thotë se Real Madridi ka shprehur interesim për shërbimet e Declan Rice, ndërkohë që futbollisti anglez po tërheq interesimin e klubeve të mëdha.

Mesfushori 20-vjeçar është duke shkëlqyer në Ligën Premier, ku i ka regjistruar 31 paraqitje këtë edicion dhe ka shënuar dy gola.

Lexo po ashtu: TĂ« gjitha lajmet nga Declan Rice

“Kam dĂ«gjuar se Real Madridi ka trokitur nĂ« derĂ« dhe po bisedon me familjen e tij”, ka thĂ«nĂ« Minto pĂ«r Astro SuperSport.

Jordan Pickford dhe Declan Rice (Foto: Paul Harding/Getty Images/Guliver)

“Nuk po jua them se kush, por Ă«shtĂ« njĂ« burim i besueshĂ«m”, ka thĂ«nĂ« ai duke iu referuar informacionit qĂ« e ka marrĂ«.

Pos klubeve jashtë Anglisë, për Rice kanë shprehur interesim edhe klubet e Ligës Premier, ndër to edhe Manchester Unitedi. /Telegrafi/

www.telegrafi.com