Rezultati s’ka rëndësi, Zeneli po

Rezultati s’ka rëndësi, Zeneli po

Heerenveen-Anderlecht ishte një nga miqësoret e shumta që u zhvillua ditën e djeshme. Në fund të ndeshjes nuk kishte fitues, pasi i gjithë takimi përfundoi me rezultatin e bardhë 0-0.

Te skuadra holandeze të gjithë i kishin sytë te lojtari i rikthyer, mesfushori me tipare sulmuese, Arbër Zeneli. Kampioni i Europës me Suedinë U21, tashmë pjesë e Kosovës, prej fundit të muajit shtator mungonte për shkak të një frakture.

22-vjeçari e ka lënë pas dëmtimin dhe në miqësoren e djeshme ka luajtur për 70 minuta, një lajm i mirë, që ka marrë edhe vëmendjen kryesore, me testin ndaj belgëve që ka kaluar në plan të dytë./EDS