Richarlison një opsion për Barcelonën

18 Prill 2019

Eric Abidal ka vendosur një objektiv për verën e vitit 2019, pasi duhet një sulmues për ta plotësuar Luis Suarezin dhe klubi po shqyrton mundësinë e rekrutimit të Richarlison nga Evertoni.

Braziliani është një lojtar që Blaugrana e kanë ndjekur për një kohë dhe ai ka bërë hapa të mëdha që nga ardhja e tij në Evropë me Watfordin fillimisht.

Pas kalimit në Goodison Park, ai ka qenë jashtëzakonisht mbresëlënës, duke shënuar 12 gola në Ligën Premier.

Richarlison . (Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Barcelona sheh Richarlisonin si një opsion për verë, megjithëse deri më tani ka edhe lojtarë të tjerë në listë.

Krzysztof Piatek i Milanit, por edhe Luka Jovic, Marcus Rashford, Maxi Gomez e Antoine Griezmann, janë duke u shqyrtuar.

Nënshkrimi i Richarlison do të përbënte pak problem, pasi klubi anglez nuk e dëshiron largimin e tij.

Richarlison . (Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Për ish-yllin e Fluminense do të duhen mbi 50 milionë euro.

Barcelona ka marrëdhënie të mira me Evertonin, pasi i ka dhënë së fundmi emra si Lucas Digne, Yerry Mina dhe Andre Gomes. /Telegrafi/

www.telegrafi.com