Rikthehet Liga e Evropës me ndeshjet kthyese, vëmendja te sfida Napoli-Arsenal

18 Prill 2019

Sot (e enjte) do të zhvillohet katër takimet kthyese apo të dyta në kuadër të garës së dytë më të madhe ekipore, Ligën e Evropës.

Ndeshja kryesore pritet të zhvillohet në San Paolo, ku klubi italian Napoli e pret Arsenalin për të kërkuar një vend në gjysmëfinale të kësaj gare.

Takimi i parë ka përfunduar me fitoren 2-0 të Arsenalit dhe anglezët janë favoritë për të kaluar tutje, por italianët do të tentojnë deri në fund.

⏰ RESULTS! ⏰

? Wonderkid João Félix scores hat-trick in Lisbon
? Advantage Arsenal after a scintillating performance
? Marcos Alonso header secures Chelsea win
? Gonçalo Guedes inspires Valencia #UEL pic.twitter.com/T2xKathFJf

— UEFA Europa League (@EuropaLeague) April 11, 2019

Klubi tjetër anglez, Chelsea është nikoqir i Slavia Pragës dhe synon të shënojë fitore edhe në ndeshjen e dytë për të zënë një vend në gjysmëfinale.

Dy klubet spanjolle, Valencia dhe Villarreali do të ndeshen në aktin e dytë në Mestalla për të përfunduar dilemën e lënë në gjysmë me rezultat 3-1 nga ndeshja e parë.

2⃣7⃣? @MustafiOfficial!

Will @Arsenal reach the #UEL final? pic.twitter.com/4LIK8QpxN2

— UEFA Europa League (@EuropaLeague) April 17, 2019

Ndeshja e fundit pritet të zhvillohet në Gjermani, ku Eintracht Frankfurti synon rikthimin e rezultat 3-1 nga ndeshja e parë me Benficën.

Të gjitha ndeshja janë paraparë të zhvillohen nga ora 21:00. /Telegrafi/  

www.telegrafi.com