Rikthim pas 10 muajsh, Zyle: Të sjellim Champions-in në shtëpi

02 Gusht 2020

Më në fund në fushën e lojës! Niklas Zyle u rikthye me Bajernin në miqësoren ndaj francezëve të Marsejës. Edhe pse vetëm një pjesë loje, Niklas tregoi se ishte rikuperuar 100 % nga dëmtimi i 10 muajve më parë.

“Unë nuk kam qenë në stërvitje me skuadrën për një kohë të gjatë. Nuk ishte një periudhë e lehtë për mua, sepse nuk mendoja se do të qëndroja jashtë kaq gjatë. Pas 10 muajsh luajta ndeshjen e parë dhe ritmi im i lojës nuk është ende ai normali, – tha lojtari i Kombëtares gjermane që shton. – Gjithsesi, ndihem shumë mirë, pasi kam punuar fort si në fushë, ashtu sikurse në palestër. Fizikisht ndihem i fortë, por akoma më mungon ritmi, zhdërvjelltësia në lojë. Champions-i? Kam investuar shumë kohë dhe djersë për të qenë pjesë e skuadrës në këtë turne të rëndësishëm. Shpresoj që të shkojmë sa më larg dhe pse jo ta sjellim trofeun në Mynih pas kaq shumë kohësh”, deklaroi shtatlarti i mbrojtjes gjermane pas ndeshjes me Marsejën.

PANORAMASPORT.AL

www.panorama.com