Rikthimi i Coutinhos, braziliani shkëlqeu me het-trik dhe dy asistime ndaj Werder Bremenit

15 Dhjetor 2019

Philippe Coutinho ka filluar shkëlqimin e tij në ndeshjet e fundit me Bayern Munichun.

Ylli brazilian u transferua në verë te Bayerni nga Barcelona në formë huazimi me mundësi blerje në fundit të sezonit.

Transferimi i tij bëri bujë të madhe, por Coutinho nuk arriti ta tregojë gjithë potencialin e tij në ndeshjet e tij të para me Bavarezët.

Lexo po ashtu: Të gjitha lajmet rreth Philippe Coutinhos

Por, shkëlqimi i tij tashmë ka arritur me fanellën e klubit më të madh gjerman, i cili ka qenë i papërmbajtshëm në takimet e fundit.

Treguesi kryesor i formës së tij të lartë është ndeshje e sotme (e shtunë) ndaj Werder Bremenit, ku braziliani shënoi het-trik në fitoren 6-1.

— FC Bayern English (@FCBayernEN) December 14, 2019

Coutinho gjeti golin e parë në minutën e 45-të për barazimin 1-1, ndërsa në pjesën e dytë shënoi dy superogla, në minutën e 63-të për 3-1 dhe për rezultatin përfundimtar 6-1 në minutën e 78-të.

Ish-ylli i Interit dhe Liverpoolit gjithashtu asistoi tek goli i Robert Lewandowskit (45+) për 2-1 dhe tek goli i Thomas Muller (75′) për 5-1.

⚽⚽⚽
??

Obrigado, @Phil_Coutinho ??#FCBSVW pic.twitter.com/zcO7Ktpo7M

Në 13 ndeshje në Bundesliga, Coutinho ka shënuar gjashtë gola dhe ka shtuar pesë asistime.

Ndërsa, në 20 ndeshje në të gjitha garat, braziliani ka shtatë gola dhe shtatë asistime. /Telegrafi/