Roma 0-2 Udinese, notat e lojtarëve: De Paul ylli i mbrëmjes

02 Korrik 2020

Roma ka pësuar një tjetër humbje në Serie A, ku kësaj radhe është mposhtur nga Udienese 0-2.

Kjo humbje i largon edhe më shumë Giallorosët nga pozita e katërt në tabelë, pasi tani Atalanta ndodhet 12 pikë para tyre.

Kevin Lasagna dhe Ivan Nesterovski ishin autorët e golave për skuadrën friulane që bënë një hap të madh drejt sigurimit të mbijetesës.

Kevin Lasagna. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Gjithsesi lojtari me notën më të madhe ishte argjentinasi Rodrigo De Paul, që shkëlqeu në këtë takim me dy asistime.

Përveç argjentinasit me lojë të mirë u dalluan edhe dy shënuesit Lasgna e Nesterovski si dhe De Maio, Becao e Musso.

Te Roma nota më e ulët shkoi për Diego Perottin që u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 30-të. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com