Roma 4-0 Basaksehir, notat e lojtarëve: Shkëlqejnë sulmuesit e Romës, notë maksimale për Zaniolon

19 Shtator 2019

Roma ka shkëlqyer në përballje me Istanbul Basaksehir.

Giallorosët kanë shënuar fitore të thellë 4-0, në një takim ku shkëlqeu reparti ofensivë.

Junior Caicara shënoi autogol, ndërsa Edin Dzeko, Nicolo Zaniolo e Justin Kluivert realizuan për vendasit.

AS Roma. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Talenti italian Nicolo Zaniolo ishte fantastik në këtë takim ku realizoi një gol dhe bëri dy asistime ku mori notën maksimale.

Me paraqitje të mirë u dalluan edhe Edin Dzeko, Justin Kluivert, Javier Pastore apo Spinazzola.

Nota më e dobët në këtë takim shkoi për mbrojtësin mysafir Caicara. /Telegrafi/

www.telegrafi.com