Roma angazhon zyrtarisht Paulo Fonsecan

11 Qershor 2019

Roma e kanë konfirmuar se Paulo Fonseca është trajneri i tyre i ri për sezonin 2019/20.

Trajneri portugez ka zëvendësuar Claudio Ranierin që ishte deri në fund të sezonit te skuadra italiane, ndërsa ka nënshkruar kontratë dyvjeçare.

Fonesca ka thënë se ai është i përgatitur për sezonin e ri te Roma, duke thënë se është mjaftë i lumtur që ka arritur marrëveshje me romakët.

Paulo Fonseca sarà il nuovo responsabile tecnico dell’#ASRoma dalla stagione 19-20

— AS Roma (@OfficialASRoma) June 11, 2019

“Jam i entuziazmuar dhe i motivuar pĂ«r sfidĂ«n qĂ« na pret neve. Jam i gatshĂ«m tĂ« kalojĂ« nĂ« RomĂ«, tĂ« takohem me tifozĂ«t tanĂ« dhe tĂ« filloj punĂ«n”, ka thĂ«nĂ« trajneri portugez.

Lexo po ashtu: Javë e ngarkuar në Serie A: Juve, Roma e Milan pritet t'i prezantojnë trajnerët

Presidenti i klubit romak, Jim Pallotta, ka thënë se ata janë të lumtur që kanë marrë shërbimet e 46-vjeçarit.

“Ne jemi tĂ« kĂ«naqur pĂ«r tĂ« mirĂ«pritur Paulo Fonsecan nĂ« klub. Paulo Ă«shtĂ« njĂ« trajneri i ri dhe me shumĂ« ambicie, ka njĂ« mentalitet fitues dhe loja e tij do entuziazmojĂ« tifozĂ«t tanĂ«â€, deklaroi Pallotta pĂ«r faqen zyrtare tĂ« RomĂ«s. /Telegrafi/

www.telegrafi.com