Roma arrin marrëveshje me Bonaventurën

21 Maj 2020

Giacomo Bonaventura do të largohet nga Milani në fund të sezonit

Mesfushori italian do t’i japë fund aventurës së tij te Rossonerët pas gjashtë viteve qëndrim në San Siro.

30-vjeçarit i skadon kontrata me Rossonerët dhe palët nuk kanë arritur marrëveshje për vazhdimin e sja.

Megjithatë mesfushori italian ka gjetur akordin me Romën, për t’iu bashkuar Giallorosëve nga edicioni i ardhshëm.

Giacomo Bonaventura. (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Ka qenë agjenti i lojtarit Mino Raiola që ka kryer marrëveshjen me klubin kryeqytetas.

Bonaventura do të nënshkruajë kontratë tri vjeçare me Romën, ndërsa do të fitojë pagë prej 2,5 milionë euro në sezon.

Vlen të theksohet se për lojtarin ishtin në garë edhe Torino dhe Fiorentina. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com