Roma e sigurt, fiton bindshëm ndaj Chievos

08 Shkurt 2019

Roma ka arritur të kthehet te fitorja pas mposhti si mysafirë Chievon me rezultat 3-0.

Romakët e nisën ndeshjen shumë mirë duke shënuar me  El Shaarawyn që në minutën e 9-të.

Vendasit provuan të kthehen në lojë, por Roma shënoi edhe golin e dytë.

Perparim Hetemaj gjatĂ« ndeshjes Chievo – Roma . (Photo by Alessandro Sabattini/Getty Images)

Dzeko ka arritur të shënojë në minutën e 18-të.

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat.

Pamje nga ndeshja . (Photo by Alessandro Sabattini/Getty Images)

Më të filluar pjesa e dytë Roma e shënoi edhe golin e tretë me Kolarov.

Deri në fund të ndeshjes nuk kishte më gola dhe Roma i siguroi tri pikë që e dërgojnë në pozitën e katërt përkohësisht me 38 pikë. /Telegrafi/

www.telegrafi.com