Roma fillon bisedimet me Conten?

01 Dhjetor 2018

Roma është në negociata me Antonio Conten gjithnjë sipas mediave italiane.

Antonio Conte thuhet se preferon si destinacion Manchester Unitedin ose PSG-në.

Giallorosët po humbin durimin me Eusebio Di Francesco pas një serie dështimesh në Serie A dhe Ligën e Kampionëve.

Antonio Conte (Getty Images/Guliver)

Sipas Panormas, Jim Pallota ka urdhëruar që të avancohen bisedimet me ish-kampionin e Italisë.

Edhe pse conte është lidhur në të kaluarën me Milanin, roam është opsioni më i mirë për të pas rezultateve të dobëta në Ligën e Kampionëve dhe Serie A.

Po ashtu, besohet se Conte po pret që të hapen stolet prestigjioze te Unitedi dhe PSG për të marrë përsipër këto klube, por derisa të lirohet ndonjë vend në këto klube, ai do të preferonte klubin romak.

Roma pësoi humbje nga Real Madridi në Camp Nou.

/Telegrafi/

www.telegrafi.com