Roma këmbëngul për transferimin e Hysajt

15 Gusht 2020

Elseid Hysaj vazhdon ta ketë të paqartë të ardhmen e tij.

Mbrojtësi shqiptar ka kërkuar largimin nga Napoli, ndërsa klubi dëshiron ta mbajë atë.

Napoli i ka ofruar kontratë të re shqiptarit, pasi trajneri Gennaro Gattuso beson shumë në të.

Nga ana tjetër gjiganti italian Roma vazhdon të insistojë për transferimin e tij.

Përveç Hysajt, Giallorosët janë duke tentuar edhe transferimin e sulmuesit polak Arkaudisz Milik nga Napoli.

Elseid Hysaj (Foto: Francesco Pecoraro/Getty Images)

Ndërkohë Napoli ka kërkuar transferimin e Cengiz Under nga Roma dhe dy klubet mund të bëjnë shkëmbime.

Under pritet të kalojë në Napoli, ndërsa Milik e Hysaj te Roma me Giallorosët që duhet të derdhin disa miliona në arkat e napolitanëve.

Gjithsesi në garë për reprezentuesin shqiptar mbetet edhe Torino dhe klubi gjerman Schalke 04. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com