Rrahmani tregon arsyen pse zgjodhi Napolin para ofertave tjera

31 Maj 2020

MbrojtĂ«si i Hellas Veronas, Amir Rrahmani, i cili pas ofertave tĂ« shumta vendosi t’i bashkohej Napolit, ka treguar pse zgjodhi pikĂ«risht Partenopei.

Në afatin e janarit është kryer marrëveshja e transferimit të kapitenit të Kosovës për 14 milionë euro, por ai ka mbetur i huazuar te skuadra aktuale deri në fund të sezonit.

“Do ta pranoj, nuk kam pritur interesimin e Veronas kur kam ardhur, sepse isha nĂ« bisedime me klubet nga vendet tjera, mirĂ«po sapo mĂ« erdhi mundĂ«sia qĂ« tĂ« transferohesha nĂ« Itali, hoq dorĂ« nga gjithçka tjetĂ«r”.

(Foto: calcionapoli24.it)

“E dija se vetĂ«m Serie A do tĂ« mĂ« lejonte tĂ« tregoja se çfarĂ« mund tĂ« bĂ«ja nĂ« tĂ« vĂ«rtetĂ«. Ishte njĂ«soj me Napolin, trajneri Ivan Juric bisedoi me mua para se tĂ« nĂ«nshkruaja dhe mĂ« kĂ«rkoi t’i premtoja se do tĂ« tregoja tĂ« njĂ«jtin nivel tĂ« performancĂ«s. Mendoj se e kam mbajtur fjalĂ«n, sepse qasja ime e vetme ndaj futbollit Ă«shtĂ« me profesionalizĂ«m tĂ« plotĂ«â€.

Lexo po ashtu: Zyrtare: Amir Rrahmani lojtar i Napolit

“E dua Veronan, por mu dha mundĂ«sia qĂ« t’i bashkohesha Napolit, njĂ« skuadĂ«r qĂ« ka ambicie pĂ«r tĂ« konkurruar nĂ« secilĂ«n garĂ« dhe pĂ«rpiqet t’i shkojĂ« deri nĂ« fund. E kapa me tĂ« dy duart, por duke mos harruar qĂ« t’i falĂ«nderohesha klubit qĂ« mĂ« ndihmoi tĂ« vija nĂ« kĂ«tĂ« pikĂ«â€, ka deklaruar Rrahmani pĂ«r Corriere dello Sport. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com