Rugani dhe Matuidi në bisedime me Monacon

14 Gusht 2019

Dyshja e Juventusit, Daniele Rugani dhe Blaise Matuidi janĂ« nĂ« bisedime pĂ«r t’u bashkuar me skuadrĂ«n nga Ligue, 1 Monaco.

Rugani dukej se ishte i vendosur pĂ«r t’u bashkuar me RomĂ«n, por oferta e tyre pĂ«r njĂ« huazim me mundĂ«si blerje Ă«shtĂ« refuzuar.

Sipas Gazzetta dello Sport, tani ka ardhur një ofertë nga Monaco, të cilët janë të gatshëm ta sjellin atë si transferim të përhershëm.

Lexo po ashtu: Roma kërkon Ruganin, alternativ është edhe Lovren

Tuttosport shton se klubi nga principata Ă«shtĂ« i gatshĂ«m tĂ« plotĂ«sojĂ« çmimin e kĂ«rkuar nga Juve prej rreth 35 milionĂ« euro dhe nuk do tĂ« kishin ‘asnjĂ« problem’ pĂ«r tĂ« rĂ«nĂ« dakord me kushtet personale.

Sidoqoftë, gazeta thekson se një pjesë e ngurrimit të Romës për të shtyrë më shumë për 25-vjeçarin është sepse trajneri Paulo Fonseca preferon mbrojtësin e Liverpoolit, Dejan Lovren.

Lexo po ashtu: Tri klube të Ligue A pas Matuidit

Corriere di Torino gjithashtu flet për interesin serioz nga Monaco, të cilët po negociojnë gjithashtu kthimin e Matuidit në futbollin francez.

Mesfushori do të largohet nga Torino para se të mbyllet afati kalimtar i transferimeve pasi Sami Khedira vërtetoi vlerën e tij për trajnerin e ri Maurizio Sarri. /Telegrafi/

www.telegrafi.com