Rummenigge: Ende nuk kemi vendosur për Perisicin

21 Maj 2020

Drejtori i Përgjithshëm i Bayern Munich, Karl-Heinz Rummenigge ka pohuar se ende nuk është vendosur nëse i huazuari nga Interi, Ivan Perisic, do të mbetet në Allianz Arena.

Ylli kroat është rikthyer nga lëndimi dhe do të jetë në dispozicion të trajnerit Hans-Dieter Flick për ndeshjet e mbetura në Bundesligën gjermane këtë vit, por e ardhmja e tij ende nuk është e qartë.

Interi dhe Bayerni ranĂ« dakord pĂ«r njĂ« marrĂ«veshje huazimi me opsionin pĂ«r tĂ« blerĂ« 31-vjeçarin pĂ«r 20 milionĂ« euro pas pĂ«rfundimit tĂ« sezonit aktual, por Rummenigge zbulon se ‘Die Roten’ ende nuk kanĂ« vendosur.

Lexo po ashtu: Interi shtyn afatin e Bayernit për blerjen e Perisicit

“Ne nuk kemi biseduar pĂ«r kĂ«tĂ«. Perisic Ă«shtĂ« rikthyer kohĂ«t e fundit pas dĂ«mtimit tĂ« kĂ«mbĂ«s”, ka thĂ«nĂ« fillimisht Rummenigge pĂ«r La Gazzetta dello Sport.

“Por, unĂ« kam njĂ« marrĂ«dhĂ«nie shumĂ« miqĂ«sore me drejtorin e Interit, Beppe Marotta, kĂ«shtu qĂ« le tĂ« shohim kur ai ka tĂ« luaj disa ndeshje, atĂ«herĂ« do tĂ« flasim”.

“Edhe lojtari dĂ«shiron tĂ« dijĂ« se ku do tĂ« luajĂ«. Ende nuk Ă«shtĂ« vendosur”, pĂ«rfundoi drejtuesi gjerman.

Perisic, i cili arriti në Itali nga Wolfsburg në gusht 2015, ka shënuar katër herë në 16 ndeshje të Bundesligës që nga kthimi i tij në Gjermani. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com