Sampdoria – Milan, formacionet zyrtare për Kupën e Italisë – Debuton Paqueta

12 Janar 2019

Sampdoria dhe Milani kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Kupën e Italisë.

Rossonerët janë nikoqir të Sampdorias në ndeshjen e vlefshme për 1/8-tën e Kupës së Italisë, e cila zhvillohet nga ora 18:00 në Luigi Ferraris.

Skuadra e drejtuar nga Gennaro Gattuso vjen në këtë raund të Kupës për herë të parë, pasi në katër raundet e para ka kaluar pa ndeshje dhe pret fitore.

Get to know @LucasPaqueta97: his life and dreams, his new adventure in the Red&Black ??
Watch our special feature ➡ https://t.co/cqfMziUzeT
La sua vita in Brasile, la sua nuova avventura in rossonero, i suoi sogni: guarda il nostro speciale su Lucas ➡ https://t.co/59GA3aM1wG pic.twitter.com/mhw5pusjMU

— AC Milan (@acmilan) January 12, 2019

Në anën tjetër, vendasit e Sampit kanë kaluar dy raunde pa lojë, kanë dy fitore në raundit e tretë dhe katërt dhe presin të vazhdojnë tutje në Kupën e Italisë.

? Dentro o fuori. #CoppaItalia, #SampMilan. Abbiamo anche bisogno di voi. ? Gambe e testa, cuore e voce. ⚽️?❤️? Vi aspettiamo a Marassi! pic.twitter.com/hXlldyG5uP

— U.C. Sampdoria (@sampdoria) January 12, 2019

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme edhe përkundër mungesave të shumta.

Sampdoria: Rafael; Sala, Colley, Tonelli, Murru; Praet, Ekdal, Linetty; Ramirez; Quagliarella, Caprari

Milan: Reina; Abate, Zapata, Romagnoli, Rodriguez; Kessie, Bakayoko, Paqueta; Castillejo, Higuain, Calhanoglu

/Telegrafi/

www.telegrafi.com