Sanchez mungon tre muaj te Interi pas lëndimit të pësuar te Kili

14 Tetor 2019

Është konfirmuar se Alexis Sanchez do të jetë jashtë fushe për tre muaj shkaku i lëndimit që pësoi te Kili.

Sulmuesi i Manchester United që është në huazim te Interi ka pësuar lëndim në kyçin e këmbës dhe do t’i duhet 12 javë për t’u rikuperuar.

Trajneri i Kilit, Reinaldo Rueda ka thënë se 30-vjeçari kishte përsëritje të lëndimit që e pësoi në fillim të këtij viti, andaj do të mungojë për tre muaj.

“Do të shohim se çfarë do të bëjë Interi me Alexis. Do të shohim se cila do të jetë diagnoza që do të bëjë klubi”, ka thënë selektori kilian.

Nëse ai ka lënduar kyçin e këmbës në shkallë të lartë, atëherë do të mungojë nga dy deri në tre muaj, nëse jo, do të jetë jashtë për pak javë”.

Lexo po ashtu: Sanchez thuhet se ka pësuar një lëndim të rëndë

“Ju dëshiron që gjithmonë të keni një lojtar cilësor në skuadër dhe nëse ju e humbisni Alexis Sanchezin, atëherë gjërat vështirësohen”, ka thënë më tej Rueda.

Sanchez u transferua në këtë verë te Nerazzurët nga Unitedi në formë huazimi, derisa mbetet të shihet nëse italianët do ta mbajnë në skuadër apo do ta rikthejnë në Old Trafford. /Telegrafi/

www.telegrafi.com