Sancho apo Greenwood? Dilema 100 milionëshe e Manchester Unitedit

13 Korrik 2020

Manchester United duket se është në dilemë të madhe rreth Jadon Sanchos.

Djajtë e Kuq kanë një arsye të fortë për të qenë para një dileme të madhe, shkaku që janë në pyetje 100 milionë euro.

Skuadra angleze është duke tentuar të transferojë Sanchon nga Borussia Dortmundi në këtë verë, mirëpo pikëpyetja e madhe është e ardhmja e Mason Greenwood.

Talentin që rrjedhë nga akademia e tyre po shkëlqen në rikthimin e futbollit nga pandemia me coronavirus, duke shënuar në disa ndeshjet.

Së bashku me Bruno Fernandesin, Greenëood po kalon nëpër një formë jetësore dhe kjo ka ngjallur dilema te United se çfarë duhet të bërë në këtë verë.

Të transferohet Sancho apo të vazhdohet me talentin e tyre? Ole Gunnar Solskjaer ka besim të madh në lojtarin, por që ai nuk i ka të gjitha shpresat në të.

Brodi i klubit ngurron disi t’i shpenzojĂ« 100 milionĂ« euro nĂ« anĂ«sorin anglez, duke parĂ« formĂ«n e lartĂ« qĂ« po kalon Greenwood.

Por, trajneri norvegjez dëshiron të shpëtojë punën e tij dhe si opsion më të mirë e sheh transferimin e Sanchos dhe talentin tjetër anglez ta dërgojë në huazim te ndonjë skuadër nga Liga Premier. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com