Sancho ia mbyll dyert Unitedit: Dua të fitoj tituj me Dortmundin

18 Shtator 2019

Jadon Sancho insiston se dëshiron të fitojë tituj me Borussia Dortmund edhe pas interesit në rritje të Manchester Unitedit.

19-vjeçari ishte mbresëlënës në barazimin pa gola të së martës kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve.

Fjalët për të ardhmen e tij nuk kanë të ndalur, por talenti anglez ka refuzuar të flet rreth të ardhmes së tij, duke qenë i fokusuar te Dortmundi.

Lexo po ashtu: Dortmundi konfirmon bisedimet me Unitedin për Jadon Sanchon

“Nuk mund ta tregoj tĂ« ardhmen. UnĂ« thjesht e marr atĂ« ndeshje pas ndeshje”, ka thĂ«nĂ« fillimisht Sancho pĂ«r Viasport.

“Thjesht dua tĂ« jap 100 pĂ«r qind pĂ«r Borussia Dortmundin”.

“Me tĂ« vĂ«rtetĂ« dua tĂ« bĂ«j mirĂ« me Dortmundin. Natyrisht, dua tĂ« fitoj tituj dhe tĂ« jap gjithçka”, pĂ«rfundoi talenti anglez. /Telegrafi/

www.telegrafi.com