Sarri kërkon të ndalet rrëshqitja e formës

09 Mars 2019

Menaxheri i Chelseat, Maurizio Sarri, ka kërkuar që ekipi i tij të mbajë formën.

Maurizio Sarri ka tërhequr vërejtjen se lojtarët e tij të jenë të vëmendshëm.

“Në pesë ndeshje, ne kemi pranuar vetëm një gol. Kështu që ne po përmirësohemi dhe jemi konsistent”.

Maurizio Sarri gjatë ndeshjes ndaj Fulhamit (Foto: Catherine Ivill/Getty Images/Guliver)

“Por, ne duhet që të jemi të kujdesshëm. Ne kemi periudhë të gjatë të rezultateve të mira në të karlurën dhe krejt rastësisht bëmë katastrofë. Kështu që duhet të kemi kujdes”.

“Është me rëndësi të vazhdojmë paraqitjen si ndaj Cityt në finale”.

“Dy javë para asaj ne humbëm 6-0 ndaj tyre kështu që kemi pasur reagim”, deklaroi Sarri. /Telegrafi/

www.telegrafi.com