Sarri: Rritja e Juventusit ka ngecur, por morëm rezultat pozitiv ndaj Milanit

14 Shkurt 2020

Maurizio Sarri pranon se rritja e Juventusit ka ngecur pak në tre javët e fundit dhe ekipi po pranon gola të shmangshëm, por gjithashtu pa gjëra pozitive nga barazimi ndaj Milanit në Kupën e Italisë.

Bianconerët morën një barazim 1-1 në minutat shtesë me anë të Cristiano Ronaldos, i cili zhvlerësoi golin e Ante Rebic, ndërsa Theo Hernandez u ndëshkua me të kuq.

Ky barazim i ka pëlqyer trajnerit Sarri, por jo edhe loja e ekipit të tij në këtë ndeshje dhe në javët e fundit.

Lexo po ashtu: Bonucci: Barazimi ndaj Milanit nuk mjafton për Juventusin

“Ne bĂ«mĂ« mĂ« mirĂ« sa i pĂ«rket pasimeve dhe tĂ« luajturi nga mbrapa, por disi çaluam nĂ« pjesĂ«n e retĂ« tĂ« fushĂ«s. ËshtĂ« njĂ« proces dhe ne po vazhdojmĂ«â€, ka thĂ«nĂ« fillimisht Sarri pĂ«r Rai Sport.

“Po pranojmĂ« gola tĂ« shmangshĂ«m sikurse ky sot, i cili sipas mendimit tim ishte i lehtĂ« pĂ«r t’u mbrojtur. Ne po vinim nga njĂ« performancĂ« e keqe nĂ« Verona, por morĂ«m njĂ« rezultat pozitiv, veçanĂ«risht pasi Ă«shtĂ« ndeshja e parĂ«â€.

Sarri nuk ishte shumë i kënaqur me lojën e ekipit të tij (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

“NdonjĂ«herĂ« ne jemi shumĂ« tĂ« ngadaltĂ« dhe nuk duhet ta lejonim Ibrahimovicin nĂ« zonĂ«. Prania e tij ishte thelbĂ«sore. Ne nuk ishim mjaft agresivĂ« nĂ« mbrojtjen tonĂ«â€.

Lexo po ashtu: Pioli pas barazimit ndaj Juventusit: Ndihem krenar me ekipin, kam dyshime për penalltinë

“Nuk shqetĂ«sohem pĂ«r formĂ«n, pasi i vetmi shqetĂ«sim i vĂ«rtetĂ« nĂ« jetĂ« Ă«shtĂ« shĂ«ndeti juaj. Duket se do tĂ« kalojĂ« njĂ« fazĂ« normale, Ă«shtĂ« e paimagjinueshme qĂ« njĂ« ekip tĂ« jetĂ« njĂ« ngjitje e vazhdueshme. Ky Ă«shtĂ« njĂ« sport, varet shumĂ« nga kushtet fizike dhe psikologjike tĂ« shumĂ« lojtarĂ«ve”.

“Rritja jonĂ« ka ngecur pak nĂ« tre javĂ«t e fundit, pranojmĂ« gola tĂ« shmangshĂ«m. Duke thĂ«nĂ« kĂ«tĂ«, ne kemi pranuar vetĂ«m dy mĂ« shumĂ« sesa mbrojtja mĂ« e mirĂ« nĂ« Serie A, kĂ«shtu qĂ« nuk Ă«shtĂ« aq shumĂ« çështje”, pĂ«rfundoi italiani. /Telegrafi/

www.telegrafi.com