Serena Williams shtang, largohet nga “Australian Open”

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
5 Janar 2018 12:01
Kampionia nuk harxhon kohë kot

Kampionia në fuqi Serena Williams u tërhoq nga turneu “Australian Open” i këtij viti.

Fituesja e 23 herë Grand Slam-eve është ndeshur vetëm një herë që kur fëmija i saj lindi në shtator.

Ajo tregoi arsyet e këtij vendimi të papritur: “Edhe pse jam shumë afër, unë nuk jam aty ku dua që të jem. Këtë e kuptova pasi konkurrova në Abu Dhabi. Trajneri dhe ekipi gjithnjë më kanë thënë që të iki në ato turne ku unë e ndiej veten të papërgatitur.

Unë mund të ndeshem, por nuk dua vetëm kaq. Unë dua që të bëj më shumë”, tha 36 vjeçarja, e cila fitoi trofeun vitin e shkuar kur ishte 8 muajshe shtatzënë.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike