Serie A pĂ«rfundon sezonin me derbi: Juventus – Roma, formacionet mundshme

01 Gusht 2020

Juventusi dhe Roma do të takohen për herë të fundit në edicionin 2019/20, që zhvillohet në xhiron e 38-të.

Ndeshja qĂ« fillon nĂ« ora 20:45 do tĂ« luhet nĂ« stadiumin “Allianz Stadium”, e ZonjĂ«n e VjetĂ«r qĂ« cilĂ«sohet si favoritĂ« nĂ« letĂ«r.

Juventusi tashmë është shpallur kampion i Serie A-s për të nëntin vit me radhë, derisa Giallorossët po e përfundojnë sezonin në vendin e pestë.

Inizia in questo momento l'incontro di Mister #Sarri con i giornalisti!

Live âžĄïž https://t.co/75bNSRBEw4 âžĄïž Pass Pro Only #JuveRoma pic.twitter.com/eYe4PwvEjL

— JuventusFC (#Stron9er ?????????) (@juventusfc) July 31, 2020

Për këtë takim, torinezët do të jenë pa Douglas Costan, Mattia de Sciglion, Paulo Dybalan, Sami Khedira dhe Matthijs de Ligt, që janë të lënduar, derisa Miralem Pjanic ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

L’intervista a @PFonsecaCoach prima di #JuventusRoma ??❀

L’ultimo allenamento del campionato ??‍♂

Gli AS Roma Camp e le parole del Ceo Guido Fienga ?#RomaNowNext – News da Trigoria sul ? pic.twitter.com/SRMJQhIZxM

— Roma TV (@romatv) July 31, 2020

Në anën tjetër, Roma nuk mund të llogarisë në lojtarët si, Lorenzo Pellegrini, Antonio Mirante, që janë po ashtu të lënduar, ndërsa Gianluca Mancini ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

Formacioni i mundshëm i Juventusit: Buffon; Danilo, Demiral, Rugani, Matuidi; Peeters, Rabiot, Ramsey; Bernardeschi, Olivieri, Ronaldo.

Formacioni i mundshëm i Romës: Lopez; Smalling, Ibanez, Kolarov; Zappacosta, Veretout, Diawara, Spinazzola; Zaniolo, Mkhitaryan; Kalinic. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com