Shaqiri thotë se e ndihmoi Kloppin që mos të bije nga autobusi gjatë festimeve

06 Qershor 2019

Xherdan Shaqiri ka pasur një javë të çmendur teksa ka fituar për herë të dytë në karrierë trofeun e Ligës së Kampionëve.

Sulmuesi shqiptar ka triumfuar me Liverpoolin kundër Tottenham Hotspurs gjatë fundjavës së kaluar me rezultat 2-0.

Ai ka treguar se si përjetoi javën e çmendur me festimet në Liverpool dhe ka treguar se i kishte “shpëtuar” jetën Jurgen Kloppit.

Klopp nearly fell off, he’s drunk off his head… ?????
pic.twitter.com/rtfuIt1wph

— ?? 6️⃣? (@FriskyFirmino) June 2, 2019

“Ishte e pabesueshme, mbi 500 mijë tifozë në qytetin e Liverpulit, ndoshta edhe 750 mijë fansa”, tha ai dhe më tutje ka shtuar se “Njerëzit e kanë parë se çka do të thotë ky trofe për qytetarët e Liverpulit. Trofeu i parë i Ligës së Kampionëve në 14 vjetët e fundit. Ishte e pabesueshme për mua, kurrë nuk do ta harroj gjithë jetën”.

Ai gjithashtu e ka komentuar edhe skenën në të cilën trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp pothuajse bie nga autobusit gjatë festimeve.

“Unë u ula pranë tij gjatë gjithë kohës. Në momentin që po rrëshqiste e ndihmova që mos të bije”, ka pohuar ai, transmeton blick.ch.

Ndryshe, Shaqiri nuk pritet të largohet gjatë verës nga skuadra angleze përkundër spekulimeve të mediave. /Telegrafi/

www.telegrafi.com