Shearer paralajmëron largimin e Kane nga Tottenhami

25 Mars 2020

Legjenda angleze, Alan Shearer mendon se Harry Kane do të largohet nga Tottenham Hotspur nëse nuk fillon të fitojë ndonjë trofe.

Kapiteni i Anglisë ka kaluar dy muajt e fundit jashtë fushave, duke parë Spurs të humbin shansin e tyre për të fituar një trofe për herë të parë në 12 vjet.

Shearer mendon se Kane mund të joshet dhe të largohet pasi nuk po fiton trofe.

Lexo po ashtu: DhjetĂ«shja e lojtarĂ«ve mĂ« tĂ« vlefshĂ«m aktualisht nĂ« botĂ« – Messi larg vendit tĂ« parĂ«, Ronaldo jashtĂ« ‘top 10’

“Supozimi im Ă«shtĂ«, nĂ«se ai nuk fiton asgjĂ« nĂ« 12 muajt e ardhshĂ«m, atĂ«herĂ« ai duhet tĂ« largohet”.

“Ai do tĂ« bĂ«jĂ« njĂ« vit tjetĂ«r, mendoj, dhe nĂ«se asgjĂ« nuk vjen pĂ«r sa i pĂ«rket trofeve, atĂ«herĂ« ai do tĂ« largohet”, ka thĂ«nĂ« Shearer.

PĂ«r Kane interesim ka shprehur edhe Real Madridi, Mancheser Unitedi dhe Juventusi. /Telegrafi/

www.telegrafi.com