Shitja e Coutinho, ja si ndryshojnë përqindjet e pagesës

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
9 Janar 2018 20:50
Barça do të paguajë 5 milionë euro më shumë Liverpoolin për brazilianin

“El Periódico de Catalunya” iu bëri jehonë informatave nga 'The Guardian', në të cilën u zbuluan të gjitha detajet e nënshkrimit të Philippe Coutinho me Barcelonën. Nga ana tjetër, janë të lehta për t'u përmbushur në 87.5 për qind të rasteve. Duhet të mbahet mend se çmimi i lojtarit, megjithëse Barça dhe Liverpuli nuk kanë bërë publike shifrat e transferimit, janë 160 milionë euro: 120 mln euro tarifa fikse dhe 40 mln euro në përqindje.

Përqindjet e transferimit, gjithmonë sipas informatave të “El Periódico” që citon “The Guardian”, janë: 5 milion për të luajtur 25 ndeshje me Barçën; 20 milionë më shumë për të arritur 100 ndeshje; dhe 10 më shumë për kualifikimet e ardhshme të Barçës për Ligën e Kampionëve, qoftë këtë sezon ose në qershor të vitit 2023 nëse vazhdon Coutinho. E vetmja ndryshore e komplikuar për të arritur është se Barça fiton Ligën e Kampionëve. Në këtë rast, Barça do të paguajë 5 milionë euro më shumë Liverpoolin për brazilianin. /EDS/

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike