‘Shkatërrimi’ i Borussia Dortmund nga Andrej Kramaric – katër gola për 50 minuta dhe realizim i penalltisë pa shikuar fare

27 Qershor 2020

Sulmuesi i Hoffenhaim, Andrej Kramaric e ka përfunduar në mënyrën më të mirë këtë sezon në Bundesligë, ku në ndeshja ndaj Borussia Dortmund arriti të shënojë katër gola në vetëm 50 mintua. 

Kroati hapi rezultatin në minutën e tetë në “Signal Iduna Park”, para se të shënonte golin e dytë pas gjysme ore.

Në fillimin e pjesës së dytë, ai shënoi edhe dy të tjera, ky përfshirët edhe një penallti.

FOUR!!!

Andrej #Kramaric is on fire! 🔥
__________________________________
⌚ 50‘ | 🟡 0-4 🔵 | #BVBTSG pic.twitter.com/teTOWV08JO

— TSG Hoffenheim EN (@achtzehn99_en) June 27, 2020

Kjo penallti është gjuajtur nga ai pa shikuar fare drejt portës.

Sulmuesi kroat është bërë lojtari i parë në histori të Bundeligës që ka arritur t’i shënojë Dortmundit katër gola në shtëpinë e tyre.

Kramaric kishte lënë Leicester Cityn pasi aventura në Angli nuk i ka ecur mirë, ndërsa në Gjermani kishte një lëndim shumë serioz.

Borussia Dortmund 0-4 Hoffenheim FT:

⚽️ Kramaric
⚽️ Kramaric
⚽️ Kramaric
⚽️ Kramaric

Andrej Kramaric scores FOUR goals as Borussia Dortmund lose their final game of the season. pic.twitter.com/DhnXcDzBJJ

— Squawka News (@SquawkaNews) June 27, 2020

29-vjeçari e ka përfunduar sezonin me shifra mjaft mbresëlënëse, ku ka shënuar 12 golash në 19 paraqitje në Bundesligë. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com