Shkëlqen Lewandowski: Bayern Munich 2-0 Olympiacos, notat e lojtarëve

06 Nëntor 2019

Bayern Munich e ka kaluar fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve, pas fitores 2-0 ndaj Olympiacosit.

Skuadra gjerman i shënoi dy golat në këtë takim në pjesën e dytë me anë të Robert Lewandowskit (69’) dhe Ivan Perisicit (89’).

Bavarezët ishin dukshëm skuadër më e mirë në fushë, derisa morën notën e përgjithshme 7.17, ndërsa Olympiacosi u vlerësua me 6.28.

#FCBayern löst vorzeitig das Achtelfinal-Ticket!

Der Spielbericht zu #FCBOLY. 👇https://t.co/71mKjhuvXL

— FC Bayern München (@FCBayern) November 6, 2019

Sulmuesi polak ishte lojtari më i mirë i këtij takimi, gjersa mori notën 8.5, shkaku i golit të shënuar.

Lexo po ashtu: Bayerni kalon fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve – mposhtë Olympiacosin

Në anën tjetër, dështimi i këtij takimi ishte mbrojtësi i mysafirëve Konstantinos Tsimikas, me vlerësimin 5.8.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Bayern Munichut (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Olympiacosit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/

www.telegrafi.com