Shkëlqen Muller: Wolfsburg 0-4 Bayern Munich, notat e lojtarëve

27 Qershor 2020

Bayern Munich ka fituar 4-0 ndaj Wolfsburgut në kuadër të javës së 34-të në Bundesliga e që ishte xhiroja e fundit për këtë edicion.

Golat për Bavarezët i shënuan Kingsley Coman, Miachel Cuisance, Robert Lewandowski dhe Thomas Muller.

Bayerni ishte më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.24, ndërsa Wolfsburgu u vlerësua me 6.00.

Lexo po ashtu: Bayern Munich mbyll sezonin në Bundesliga me fitore bindëse ndaj Wolfsburgut

Lojtari më i mirë në këtë sfidë ishte sulmuesi gjerman që shënoi dhe dhuroi një asistim, e që u notua me 9.5.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj ishte Josuha Guilavogui që u ndëshkua me dy kartonë të verdhë, e u vlerësua me 4.4.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

/Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com