Shkëlqeu Willian: Crystal Palace 2-3 Chelsea, notat e lojtarëve

07 Korrik 2020

Chelsea e ka mposhtur 3-2 në udhëtim Crystal Palacen në kuadër të javës së 34-të në Ligën Premier.

Golat për The Blues i shënuan Olivier Giroud, Christian Pulisic dhe Tammy Abraham, ndërsa për Shqiponjat realizuan Wilfried Zaha e Christian Benteke.

Chelsea ishte më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.13, derisa Crystal Palace u vlerësua me 6.58.

Lexo po ashtu: Chelsea fiton me shumë mund ndaj Crystal Palaces

Willian ishte lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë të zjarrtë, duke u notuar me 8.9.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj përballje doli të ishte Jordan Ayew me vlerësimin 5.7.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Crystal Palaces (Foto:WhoScored)

Notat e lojtarëve të Chelseat (Foto:WhoScored)

/Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com