Shkoi te Barça, Neymar tallet me Coutinho-n

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
9 Janar 2018 11:52
Ish-sulmuesi i katalanasve

Neymar i ka dërguar një mesazh special Philippe Coutinho-s pas transferimit në “Camp Nou”. Ish-ylli i Barcelonës përmes një fotoje të postuar në “Insta story” ka uruar patriotin e tij për nënshkrimin e arritur me blaugranët. Ndërsa nuk i ka kursyer shakatë me të, në lidhje me modelin e flokëve.

“Jam shumë i lumtur për ty, të uroj të gjithë suksesin e botës, jam i sigurt që do të jesh shumë i lumtur. Dhe më thuaj, a është në modë ky model flokësh?”- shkruan karshi fotos së ish-mesfushorit të Liverpool, Neymar.

Kalimi i Coutinho-s te Barcelona u krye për 142 milionë paund. Zyrtarisht transferimi i dytë më i shtrenjtë në historinë e futbollit. /EDS/

Një brune superseksi si Carissa

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
24 Prill 2018 12:06
Wow! Kjo vajzë po që është ''hot''

Carissa Rosario, është një nga “Wag”-set më të veçanta të NFL. E bukur dhe tejet seksi, e përveç kësaj është e suksesshme në biznesin e saj. Më pak se një vit më parë, ajo kurorëzoi dashurinë me James Anderson, aktualisht lojtar i Neë orleans. Martesa e tyre është cilësuar “përrallore” nga mediat amerikane. Ashtu sikurse edhe karriera e saj.

Carissa është me origjinë portorikane dhe ka fituar në konkursin e vështirë të spektaklit “The Big Time”, ku më pas u bë imazh i revistës FHM dhe Maxim. Pas famës që mori, ajo ka marrë pjesë në videoklipe të ndryshme dhe seri televizive. Bukuroshja e filloi karrierën e saj me biznesin e një linje parfumeve, me të cilën ka korrur sukses në mbarë botën.

Brunia seksi ka 1 milionë ndjekës në profilin e saj në “Instagram”, në të cilin poston foto pafund të fizikut të saj tejet seksi. Kjo vajzë duhet të ndihet me fat, që Zoti e ka bekuar me një bukuri dhe trup të tillë. E përveç kësaj, është edhe tejet inteligjente, për këtë ka kaq sukses në biznesin e saj.  /EDS/

Yjet e Chelseas me veshje surprizuese ne ditëlindjen e David Luiz

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
24 Prill 2018 11:39

Futbollistët e Chelseas janë paraqitur me veshje interesante në ditëlindjen e David Luiz mbrëmjen e djeshme. Secili prej tyre, kishte veshur një kostum që ngjasonin me personazhe të përrallave, historike apo të filmave. Willian ishte veshur sikur faraon, Asmir Begovic si futbollisti amerikan Tom Brady dhe John Terry si Honey Monster.

Pasi siguruan kualifikimin për në finalen e FA Cup ndaj Manchester United, londinezët kanë përfituar nga koha e lirë për t’u argëtuar në 31-vjetorin e lindjes së shokut të tyre. Të gjithë ishin shoqëruar nga partneret e tyre dhe fëmijët, të cilat gjithashtu i ishin përshtatur festës me një veshje interesante.

Cesc Fabregas, ishte një nga personazhet që pikasi më shumë në mbrëmjen e djeshme, për shkak të kostumit që mbante veshur. Mesfushori spanjoll ishte i shoqëruar me dy patriotët e tij, Pedro dhe Marcos Asensio. 31-vjeçari ishte i veshur si një nga personazhet e “shkollës së vjetër” që dilnin në disko, ndërsa Pedro erdhi si Harley Quinn së bashku e Alonson si Batman.

Portieri Willy Cabellero zgjodhi një kostum të thjeshtë, me një paruke të vendosur në kokë, ndërsa Andreas Christensen si gangster dhe Eden Hazard, si një grabitës bankash. /EDS/

Sophie Rose, tifozja më seksi e Chelseas

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
23 Prill 2018 15:58
Londinezët kanë një tifoze kaq hot

Sophie Rose është bashkë-themeluese e CFCFAN TV, një televizion jozyrtar i Chelseas. Ajo njihet ndryshe si një nga tifozet më të zjarrta dhe të çmendura të londinezëve që udhëhiqen nga trajneri italian, Antonio Conte.

Sophie poston foto dhe video të shumta me fansat e “Bluve të Londrës” dhe momente nga programet televizive që realizojnë në kanalin e tyre. Mirëpo, në profilin e saj në “Instagram”, nuk mund të mungonin fotot provokuese dhe tejet seksi që ajo poston të fizikut të saj në top formë.

Brunia ka një numër të madh ndjekësish në këtë rrjet social, 82.6 mijë të tillë, ku merr komente dhe pëlqime pafund. Duhet të themi që Chelsea dhe tifozët e saj duhet të ndihen me fat për këtë vajzë. /EDS/

FOTO/ Kësaj i thonë... më puth në ''Lacazette''

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
23 Prill 2018 14:19

Sulmuesi i Arsenal, Alexandre Lacazette ka kaluar një fundjavë të mrekullueshme pas dopietës së shënuar në fitoren 4-1 ndaj West Ham. Pas ndeshje ai u njoh me tifozin më të çmendur të tijin, i cili kishte bërë tatuazh fytyrën e francezit tek të pasmet. Lojtari ka postuar foton e shkrepur me ultrasin e “Topçinjëve”, pas përfundimit të sfidës.

"Kur ti fton tifozin që ka bërë tatuazh fytyrën tënde në...trup. Tifoz i çmendur"- shkruan karshi fotos së postuar në "Instagram" 26-vjeçari.

Sulmuesi i “Tre gjelave” shënoi dy gola në minutat 85 dhe 89-të, pas rrjetës së Monreal (51’) dhe të uellsianit, Ramsey në minutën e 82-të ndërsa për miqtë realizoi, Arnautoviç në minutën e 64-ët.

Ish-futbollisti i Lionit, shpreson që të jetë i përzgjedhur nga Wenger edhe për përballjen e së enjtes në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës ndaj Atletico Madrid. “Topçinjtë” do të përpiqen në maksimum për të siguruar një biletë për në finalen e madhe të Europa League në nder të trajnerit, Arsene Wenger, i cili do të largohet nga “Emirates Stadium” në fund të sezonit. Ekipi dhe tekniku francez shpresojnë që t’a mbyllin këtë edicion me trofeun e Europa League. /EDS/