Shoku i skuadrës me Koronavirus, ylli i Chelsea thyen karantinën. Mediat angleze: Idiot!

16 Mars 2020

Në një kohë që emrat më të mëdhenj të futbollit dhe sportit botëror bëjnë thirrje që njerëzit të qëndrojnë në shtëpi dhe të respektojnë udhëzimet e autoriteteve, në Angli situata kritike e krijuar nga Coronavirus duket se nuk po merret seriozisht.

0 Gettyimages 1211781336

Manchester United vazhdon të mbajë hapur qëndrën stërvitore. Skuadra e Solskjaer stërvitet si zakonisht, pavarësisht se lojtarët i nënshtrohen kontrolleve të rrepta mjekësore. Po ashtu edhe Leeds është nga të paktët klube që vijon përgatitjet si në një situatë normale.

0 Sport Coronavirus Monday 16th March

Jo vetëm klube, pasi edhe futbollistë që janë urdhëruar të vetëizolohen nuk binden. Talenti i Chelsea, Mason Mount është fotografuar teksa luante në park bashkë me futbollistin e West Ham, Deckan Rise.

Kujtojmë se Chelsea është në karantinë, pasi Hoddson-Oddoi rezultoi pozitiv me virusin Covid-19.

065847473 6beb184c 1089 437f 96be Cd310c0c090e

Sjellja e mesfushorit nuk është pritur mirë nga mediat angleze, teksa klubi londinez ka premtuar penalizime për lojtarin.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com