Shorti i Champions, Valverde: Chelsea, sfidë motivuese

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
11 Dhjetor 2017 19:52
Shorti i Champions, Valverde: Chelsea, sfidë motivuese

Barcelona në 1/8-at e finaleve të Ligës së Kampionëve do të luajë ndaj Chelsea dhe kjo përballje shihet si shumë e vështirë nga trajneri i skuadrës katalanase, Ernesto Valverde.

Megjithatë, spanjolli thotë se do të luajë kundër kampionit aktual të Anglisë dhe kjo është motivuese për lojtarët e tij.

“Ishte një short i vështirë për ne, por e dinim se nuk do të ishte e lehtë, për shkak se kishte skuadra të mëdha”, tha fillimisht Valverde për “Barca TV”.

“Chelsea është kampion aktual i Premier League dhe ne do të takohemi me ta me entuziazëm, sepse do të jenë dy ndeshje të bukura dhe motivuese”, theksoi tekniku i Barcelonës.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike