Shorti i “Copa del Rey”, përcaktohen çerekfinalistet

Shorti i “Copa del Rey”, përcaktohen çerekfinalistet

Është hedhur sot shorti i çerekfinales së “Copa del Rey”. Leganes ka “peshkuar” Real Madrid ndërsa Atletico Madrid Sevilla-n.

Një sfidë e fortë do të jetë ajo e derbit mes Barcelonës me Espanyol. Ndërsa Valencia do të përballet me Alaves.

Ndeshjet e para do të luhen me 16 dhe 18 janar ndërsa të kthimit zhvillohen me 23 dhe 25. /EDS/

Çiftet çerekfinaliste

Leganes – Real Madrid

Espanyol – Barcelona

Atletico – Sevilla

Valencia – Alaves